Kadaj-Bujupi: Disa persona qëndruan para shtëpisë sime dhe më përcollën deri në Rrokum

Autori:Avdyl Pajaziti

“S’jam e njoftuar zyrtarisht që asht lëshue fletëarrest për mu”, tha Donika Kadaj-Bujupi si e ftuar në emisionin Rrokum Roll, në Rrokum Tv.

Kadaj tha se do të ishte më e drejtë që ajo të lajmërohej në mënyrë zyrtare, si dhe shtoi se nuk arrin ta kuptojë se si mund të gjykohet pa u gjykuar.

Deputetja tha se para shtëpisë së saj kanë qëndruar për një orë dy civilë me veturë të tipit “Golf 5” dhe se e kanë përcjellë gjatë tërë rrugës deri në Rrokum.

“2 civile me Golf 5 me kane percjelle nga shtepia deri ne Rrokum”, tha Kadaj-Bujupi.

Krimet e Hashim Thacit mbas luftes e mbas pamvaresise se Kosoves jane te randa, kete e dijne edhe qytetaret. Por nji dite ai ka me pague per keto krime”, vleresoi Kadaj-Bujupi.

“Hashim Thaci i ka përdore parët për me ardh në pushtet, e tash po i përdore parët e qytetarëve për me qendru në pushtet”.

“Na s’e kemi kërkue dorëheqjen e Qeverisë, po vetëm hekjen e nënshkrimeve nga marrëveshjet e damshme. Le ti hekin nënshkrimet dhe opozita kthehet në Kuvend”, tha Kadaj-Bujupi tue bisedue për ngjarjet e kohëve të fundit.

Kadaj-Bujupi e krahasoi situaten ne ditet e sotme me ate te viteve ’80-’90 ne vend.

“Isa Mustafa ka qene ne nji regjim qe ka vra njerez, e tash asht nen regjimin e Vucicit”, shtoj ajo.

“Qysh me vendose qe Kosoven me kthye nen regjimin e Serbise, kur para 16 viteve te njajtit njerz e kane vra e kane masakrue njerez”, tha Kadaj-Bujupi tu bisedue per marreveshjen e Asociacionit te komunave me shumice serbe.
Simbas saj, asht plotesisht e qellimshme dhe provikim thirrja per seanca ende pa u zgjidh situata, ata po dojne me nxite dhune”.

“Asnjiher, s’kam ba asnji krim, e kam ba vetem per te miren e vendit tim”, ishte pergjigja e Kadaj Bujupit ne pyetjen e moderatorit Jupolli se a ka me shku ne polici nese ka thirrje.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kadaj-bujupi-disa-persona-qendruan-para-shtepise-sime-dhe-me-percollen-deri-ne-rrokum/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala