Kada-Bujupi: Bllokimi, rruga e vetme e opozitës

Autori:Avdyl Pajaziti

Donika Kada-Bujupi është e bindur se veprimet e opozitës janë rrjedhojë e kufizimeve që ka bërë koalicioni qeverisës, njofton Klan Kosova.

“Debati do të kishte kuptim të mbahej para nënshkrimit të këtyre marrëveshjeve, ne qëndrojmë para aktit të kryer, tani këto marrëveshje janë nënshkraur”.

“Pasi qeveria na ka sjellë para aktit të kryer, opozita nuk ka rrugë tjetër pëveç ta bllokojë zbatimin e tyre”.

“Do të jetë shumë vonë që të njëjtat të shfuqizohen në të ardhmen”.

“Nuk është demokratik nënshkrimi i marrëveshjeve përkundër reagimit të opinionit publik dhe të falja e territorit prej 10 mijë hektarëve.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kada-bujupi-bllokimi-rruga-e-vetme-e-opozites-2/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala