Kaçaniku ndihmon bizneset për “Gjenerimin e të ardhurave”

Autori:Avdyl Pajaziti

Komuna e Kaçanikut, e përkrahur nga Qeveria e Luksemburgut do të ndihmojë biznese në këtë qytezë.

Komuna e Kaçanikut ka ftuar të gjithë të interesuarit që kanë për qëllim hapjen e bizneseve fillestare, por dhe bizneset ekzistuese që kanë për qëllim zgjerimin e biznesit të tyre që të aplikojnë për të qenë përfitues të mundshëm në projektin “Gjenerimi i të Ardhurave” i cili bashkëfinancohet nga Qeveria e Luksemburgut dhe Komuna e Kaçanikut dhe zbatohet nga Fondacioni Kosovë-Luksemburg.

Përfituesit e projektit do të përkrahen deri në shumën maksimale prej 10 mijë euro sipas ndarjes: Fondacioni Kosovë-Luksemburg do të participojë deri në vlerën 5 mijë euro ose 50 për qind të shumës së përgjithshme, Komuna e Kaçanikut me 2 mijë e 500 euro ose 25 për qind dhe përfituesi do të participojë në projektin e tij me 2 mijë e 500 euro ose 25 për qind.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kacaniku-ndihmon-bizneset-per-gjenerimin-e-te-ardhurave/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala