Ka nisur takimi i Presidentes me tre liderët opozitarë

Autori:Avdyl Pajaziti

Tashmë ka nisur takimi i paralajmëruar i presidentes Atifete Jahkaga me tre liderët e partive opozitare Visar Ymeri, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj.

Takimi po zhvillohet në kuadër të përpjekjeve për të gjetur një rrugë që do të kthente në normalitet punën e institucioneve, të bllokuara nga veprimet e opozitës tashmë të kthyer në bllok, që kërkojnë tërheqjen e nënshkrimeve nga marrëveshjet ndërkombëtare të Kosovës me Serbinë dhe Malin e Zi.

Tri partitë opozitare para takimit kanë thënë se nuk tërhiqen nga kërkesa e tyre për anulimin e marrëveshjeve të Kosovës me Serbinë për “Zajednicën” dhe atë me Malin e Zi për demarkacionin e kufirit.

Pas takimit pritet që pjesëmarrësit në bisedime të prononcohen rreth takimit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ka-nisur-takimi-i-presidentes-me-tre-lideret-opozitare/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala