Jevtiq: Incidentet e fundit në Kosovë, shqetësuese

Autori:Gazeta Fjala

Ministri për Komunitete dhe Kthim Dalibor Jevtiq ka thënë se arrestimi persona të armatosur në afërsi të manastirit të Deçanit si dhe sulmi ndaj personave të kthyer në fshatin Bërkovë të Klinës tregon se gjendja e sigurisë në Kosovë është mjaft e paqëndrueshme.

Tensionet  të cilat po zgjasin në muajt e fundit në Kosovë janë duke ndikuar keq në situatën e sigurisë e cila për momentin është shqetësuese, tha Jevtiq për Tanjug, përcjellë Klan Koasova.

Sipas tij, këto dy incidente që ndodhën brenda një afati të shkurtër kohor paralajmërojnë se është koha që të ngrihet në shkallë më të lartë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/jevtiq-incidentet-e-fundit-ne-kosove-shqetesuese/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala