Jep dorëheqje Ramadan Zejnullahu

Autori:Zekirja Shabani

Rektori i Univetsitetit të Prishtinës, Ramadan Zejnullahu ka njoftuar se ka hequr dorë nga pozita e të parit të UP-së.

Gazeta Fjala merr vesh se ai po e shqyrton mundësinë e rikandidimit në garën për rektor.

Ja njoftimi i tij i plotë:

Të nderuar, me lejoni te ju njoftoj se sot kam dhene doreheqje nga pozita e Rektorit te UP-se. Bashkangjitur e gjeni nje leter publike per opinionin e gjere. Ju falenderoj per bashkepunimin e deritanishem dhe ju deshiroj suksese ne punen tuaj!

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/jep-doreheqje-ramadan-zejnullahu/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala