Jep dorëheqje drejtori i ATK-së, Behxhet Haliti

Autori:Avdyl Pajaziti

Behxhet Haliti ka dhënë dorëheqje nga posti i drejtorit të përgjithshëm Administratës Tatimore të Kosovës (ATK).

Express merr vesh se Haliti ka dorëzuar dorëheqjen e tij, mirëpo ende nuk dihen shkaqet e marrjes së këtij vendimi nga ana e Halitit.

Në vend të tij, si ushtrues detyre do të jetë Nait Sharku.

 Gazeta Faja ditë më parë pati raportuar se Haliti do të lë ATK për të shkuar në TRUST.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/jep-doreheqje-drejtori-i-atk-se-behxhet-haliti/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala