Janez Frroku emërohet zv/ministër i Diasporës (Dokument)

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, me mbështetjen e ministrit të Diasporës e ka emëruar Janez Frrokun, zëvendësminisër të Diasporës.

Frroku i cili nga tash është përgjegjës për menaxhimin e aktiviteteve në fushat e përcaktuara nga ministri si dhe për zëvendësimin e tij, kur ai mungon apo nuk është në gjendje të kryej detyrën e ministrit, është i obliguar që brenda 30 ditësh të bëj deklarimin e pasurisë.

Vendimi për emërimin e Frrokut hyn në fuqi që nga dita e nënshkrimit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/janez-frroku-emerohet-zvminister-i-diaspores-dokument/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala