Jakup Krasniqi, Skender Hysenit: Ministër se jo mahi

Autori:Avdyl Pajaziti

Ish kryetari i Kuvendit, Jakup Krasniqi i është drejtuar përmes një statusi në Facebook, ministrit të Punëve të Brendshme Skender Hyseni me fjalët “Ministër se jo mahi”.

Kraasniqi thotë se “ministri Hyseni pa fije turpi ka deklaruar se Qeveria e Kosovës përkatësisht Ministria e tij e Punëve të Brendshme, e Policia e Kosovës nuk guxojnë të veprojnë në Mitrovicën përtej urës”.

“Kjo do të thotë se shteti ynë nuk ka sovranitet në një pjesë të tij. Aty ku ka sovranitet Vulini, për shkakun e të cilit dënohen policet që mbrojtën shtetin. Për paradoks, Ministri nuk ditka për ketë rast?! Ministër se jo mahi! Kurse Kryeministri i tij se bashku me vartësi e tij, deklarojnë se nuk i tërheqin marrëveshjet e dëmshme që kanë arritur ne Bruksel”, ka shkruar Krasniqi në Facebook.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/jakup-krasniqi-skender-hysenit-minister-se-jo-mahi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala