Jahjaga: “Specialja nuk guxon të vonohet”

Autori:Avdyl Pajaziti

Presidentja Atifete Jahjaga ka thënë se Kosova nuk guxon ta vonojë procesin e themelimit të Gjykatës Speciale dhe se ajo duhet të krijohet sa më parë.

E para e vendit këto komente i bëri pas takimit që pati sot në Prishtinë me ministren e Shtetit në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar dhe Përfaqësuese Speciale e kryeministrit për Parandalimin e Dhunës Seksuale në Konflikt, Baroneshën Joyce Anelay.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/jahjaga-specialja-nuk-guxon-te-vonohet/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala