Jahjaga: S’ka paqe pa zbardhjen e fatit të zhdukurve nga lufta

Autori:Avdyl Pajaziti

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, tha se në vendin tonë nuk mund të ketë paqe pa u zbardhur fati i të gjithë personave të pagjetur nga lufta e fundit.

Në një postim në Facebook, e para e vendit tha më tej se familjet e 1 mijë e 653 të pagjeturve dhe e gjithë Kosova do të gjejnë qetësinë shpirtërore vetëm me vendosjen e drejtësisë në vend.

“Kjo pllakë përkujtimore që nderon të gjithë qytetaret e pagjetur të Kosovës, do të na kujtoj ndër gjenerata këtë plagë të rëndë të historisë së dhimbshme të vendit tonë”, u shpreh Jahjaga pas zbulimit të Memorialit për të Pagjeturit në oborrin e Kuvendit të Kosovës.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/jahjaga-ska-paqe-pa-zbardhjen-e-fatit-te-zhdukurve-nga-lufta/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala