Jahjaga paguan 8,400 euro “Zijadinin” për larje të veturave (Dokument)

Autori:Zekirja Shabani

Veturat e Presidentës së Kosovës, Ahtifete Jahjaga do ti lajë gjatë gjithë vitit “Zijadini”. Kjo kompani do të paguhet për shampon, ujë e brushë 8,400 euro.  Këto para nuk do ti nxjerrë nga xhepi i saj e para e vendit, por nga arka e shtetit e mbushur me taksat e qytetarëve.

Kontratën me “Zijadinin”, presidenca do ta nënshkruaj me 8 prill, sipas njoftimit në fazqen zyrtare të KRPP-së./Gazeta Fjala

 

presidentja

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/jahjaga-paguan-8400-euro-zijadinin-per-larje-te-veturave-dokument/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala