Jahjaga nuk i ka nënshkruar ligjet për Specialen

Autori:Avdyl Pajaziti

Zyra e Presidentes, Atifete Jahjaga, ditë më parë i ka pranuar dy ligjet për Gjykatën Speciale, megjithatë e parja e shtetit ende nuk i ka nënshkruar këto ligje.

Kjo për shkak se Gjykata Kushtetuese është duke e shqyrtuar lëndën, e cila e konteston kushtetutshmërinë e miratimit të amendamentit 24 që i hap rrugë themelimit të Speciales.

Edhe partitë opozitare të cilat edhe e kanë dërguar këtë çështje në Kushtetuese, thonë se presidentja nuk duhet t’i nënshkruaj ligjet para se të jepet verdikti i Gjykatës Kushtetuese. /zëri/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/jahjaga-nuk-i-ka-nenshkruar-ligjet-per-specialen/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala