Jahjaga në Zagreb

Autori:Avdyl Pajaziti

Presidentja e Republikës së Kosovës Atifete Jahjaga do të marrë pjesë në Samitin Bërdo-Brioni, që do të mbahet sot në Zagreb, me ftesë të presidentes së Republikës së Kroacisë Kolinda Grabar-Kitaroviq dhe presidentit të Republikës së Sllovenisë Borut Pahor.

Mysafir i Samitit është zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Joe Biden, ndërsa në samit do të marrin pjesë edhe presidenti i Këshillit të Evropë Donald Tusk, si dhe presidenti i Austrisë Heinz Fischer.

Samiti Bërdo-Brioni është nismë e përbashkët e presidentëve të Sllovenisë dhe Kroacisë për të ndihmuar vendet e rajonit të Ballkanit Perëndimor në procesin e integrimeve evropiane.

Samiti mbledh edhe presidentët e Bosnje e Hercegovinës, Serbisë, Malit të Zi, Kosovës, Shqipërisë dhe Maqedonisë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/jahjaga-ne-zagreb/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala