Jahjaga në mesin e grave të sukseshme të Evropës

Autori:Avdyl Pajaziti

Me rastin e festës ndërkombëtare të gruas, 8 Marsit, one-europe.info ka bërë një listë të femrave liderë më të suksesshme në Evropë.

Në mesin e kësaj liste të përbërë prej 8 femrave, udhëheqëse të shteteve, Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga renditet e pesta me radhë.

Kjo listë është krijuar për t’i inspiruar femrat që të punojnë për karrierën e tyre.

Ja dhe lista e grave më të suksesshme sipas kësaj web-faqe:

Angela Merkel

Helle Thorning-Schmidt

Dalia Grybauskaitė

Erna Solberg

Atifete Jahjaga

Laimdota Straujuma

Kolinda Grabar-Kitarović

Ewa Kopacz

http://one-europe.info/meet-the-women-who-lead-europe#.VQVAbLvslQ8.twitter

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/jahjaga-ne-mesin-e-grave-te-sukseshme-te-evropes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala