Jahjaga në anglisht: Kosova në UNESCO, sepse duam që rinia të lulëzojë

Autori:Avdyl Pajaziti

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka thënë se duhet të jemi të bashkuar për ta quar Kosovën në UNESCO.

ahjaga në një status në gjuhen angleze të postuar Facebook ka thënë se rinia e Kosovës duhet lulëzojë dhe ti ushqejë vlerat e përbashkëta.

“Të bashkuar për Kosovën në UNESCO, sepse ne dëshirojmë që rinia e Kosovës të lulëzojë, të ushqejë vlerat e përbashkëta dhe të mbrojë diversitetin”, ka shkruar Jahjaga.

“United for ‪#‎KOSOVOinUNESCO‬ Because we want Kosovo’s young generation to thrive, to nurture common values and cherish and protect diversity. UNESCO

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/jahjaga-ne-anglisht-kosova-ne-unesco-sepse-duam-qe-rinia-te-lulezoje/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala