Jahjaga me tepisona të 10 mijë eurove

Autori:Avdyl Pajaziti

Objektet e brendshme të Presidencës së Kosovës, që drejtohet nga Atifete Jahjaga shumë shpejt do të marrin pamje të re. Madje për ndryshimin e saj janë duke u bërë edhe investim “madhor”.

Korridoret e zyrat e Presidencës brenda këtij muaji do të shtrohen me tepisona e tepihë të rinj. Por, duket se këta tepihë do të jenë më ndryshe nga të tjerat, kjo për faktin se çmimi i tyre është mjaft i lartë.

Në tenderin që ka shpallur Presidenca “Furnizim me tepisona dhe tepiha” , e të cilën e ka fituar kompania “Gjini”, tregohet se për blerjen e tyre do të shpenzohen fiks 9 mijë e 910 euro.

Në dosjen e tenderit të publikuar në KRPP tregohet për këtë furnizim kanë konkuruar tri kompani. Kontrata mes Presidëncësdhe kompanisë “Gjini” do të nënshkruhet më 03.04.2015./GazetaFjala/.

jahgaj

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/jahjaga-me-tepisona-te-10-mije-eurove/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala