Jahjaga kërkon protestë të qetë dhe pa dhunë

Autori:Avdyl Pajaziti

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka folur edhe njëherë për protestën e paralajmëruar për nesër.

Ajo në një deklarim për RTK-në ka thënë se protesta është e drejtë e pa kontestuar e secilës shoqëri.

Por, e para e vendi ka thotë se protesta duhet te jetë e qetë dhe pa dhunë.

“Dua tu bëjë thirrje te gjithëve që protesta e nesërme te mos këtë dhunë dhe te jetë e qetë”, ka thënë Jahjaga.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/jahjaga-kerkon-proteste-te-qete-dhe-pa-dhune/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala