Jahjaga: Edhe protesta të jetë një ditë feste dhe e qetë

Autori:Avdyl Pajaziti

​Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, me suitën e saj bëri sot homazhe te varri i presidentit të parë të Kosovës, Ibrahim Rugova, me rastin e Ditës së Pavarësisë.

“Erdha këtu për të bërë nderimin tim institucional për arkitektin e Pavarësisë së Kosovë, njeriut i cili vuri themelet e miqësisë së përjetshme të Kosovës me Shtetet e Bashkuara të Kosovës”, deklaroi me këtë rast.

“Apeloj te të gjithë që edhe protesta të jetë një ditë feste dhe që të jetë e qetë”, shtoi presidentja.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/jahjaga-edhe-protesta-te-jete-nje-dite-feste-dhe-e-qete/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala