Jahjaga: Dialogu, zgjidhja e vetme e krizës

Autori:Avdyl Pajaziti

Presidentja e vendit, Atifete Jahjaga  ka thënë se zgjidhja e vetme e krizës politike është dialogu dhe vetëm dialogu.

Ndërkaq, sa i përket sjelljeve të president serb ndaj saj gjatë punimeve të samitit të Bërdo Brionit që u mbajt në kryeqyetin kroat, Zagreb, ajo ka thënë se nuk janë të rëndësishme dhe se nuk i komenton fare.

Këto deklarata të shkurtra, Jahjaga i bëri pas vizitës që i bëri sot Qendrës për viktimat e Luftës civile dhe gratë e dhunuara në Prishtinë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/jahjaga-dialogu-zgjidhja-e-vetme-e-krizes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala