Jacobson largohet nga Kuvendi

Autori:Avdyl Pajaziti

Ambasadorja e SHBA-së në Prishtinë, Tracey Ann Jacobson, është larguar nga ndërtesa e Kuvendit të Kosovës ku po debatohet për ndryshimet e amendamenteve kushtetuese që i hapin rrugë themelimit të Gjykatës Speciale.

Ende nuk dihet përse ajo është larguar nga seanca ndonëse ishte ndër të parat që kishte arritur në ndërtesën e Kuvendit, njofton KTV.

Ajo, bashkë me ambasadorë të shteteve të tjera të akredituar në Kosovë, janë aktivisht të angazhuar që Kuvendi i Kosovës ta themelojë Gjykatën Speciale e cila do të merret me krimet e pretenduara të ish-pjesëtarëve të UÇK-së

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/jacobson-largohet-nga-kuvendi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala