Ja si u bë miliarder në moshën 24 vjecare

Autori:Avdyl Pajaziti

Me 24 vjet, Evan Spiegel ka një nga aplikacioent më të vlefshme në botë, të vlerësuar 15 miliardë dollarë. Bëhet fjalë për një apliakacion të popullarizuar për ndarjen e fotove „Snapchat“.

Spiegel u rrit në një familje të pasur në Los Angelos. Ai ka studiuar në „Stanford“ , por ka braktisur provimet për të marrë diplomën për shkak përkushtimit ndaj Snapchat.

Sic thonë bashkëpunëtorët e tij, ai është angazhua për të bërë diçka interesante.

Kohët e fundit, gjigandi kinez botëror i internetit „Alibaba“ ka investuar 200 milionë dollarë në zbatim e këtij projekti, megjithatë vlera e aplikacionit vazhdon të rritet dhe pritet të jetë rreth 19 miliard dollarë.

Spiegel jeton në shtëpinë që kap vlerën 3.3 milion dollarë.

“Unë jam vetëm një i ri, djalë i shkolluar. Unë me të vërtetë kam pasur fat “, ka komentuar ai suksesin e tij, duke thënë se shpesh jeta nuk është e drejtë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ja-si-u-be-miliarder-ne-moshen-24-vjecare/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala