Ja si të shpëtoni nga dhimbjet e migrenës

Autori:Avdyl Pajaziti

Migrena është një shqetësim që mund të shndërrohet në makth për një pjesë të madhe të popullsisë. Ekzistojnë metoda të ndryshme që na ndihmojnë për eliminimin e saj.

Përmes një recete të thjeshtë vetëm me, ujë, lëng limoni dhe dy lugë kripë. Kombinoni këto përbërës bashkë, prisni për disa minuta. Kripa duhet të jetë e një kualiteti të mirë.

Kripa rozë e Himalajave, e cila gjendet dhe tek ne, është shumë e mirë për shkak të 80 mineraleve të ndryshme që ajo përmban (përfshirë magnez). Konsumimi i kripës ka provuar se rrit nivelet e serotonit, e cila ndihmon për të shuar dhimbjen dhe inflamacionin.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ja-si-te-shpetoni-nga-dhimbjet-e-migrenes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala