Ja si të keni një Wi-Fi më të shpejtë në shtëpi (Video)

Autori:Avdyl Pajaziti

Si ta shpejtojmë sa më shumë rrjetin Wi-Fi? Ka shumë mënyra për ta bërë internetin sa më të shpejtë pa pasur nevojë që të paguani më shumë.

Fillimisht ju duhet të keni kujdes se ku të vendosni routerin e rrjetit Wi-Fi.

  • Vendosni routerin në një vend të hapur.
  • Mos e lini routerin në tokë.
  • Mos e lini routerin afër pajisjeve elektronike.
  • Vendosni antenat në drejtime të ndryshme.
  • Matni frekuencat e rrjetit Wi-Fi

Për më tepër videoja në vazhdim:

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ja-si-te-keni-nje-wi-fi-me-te-shpejte-ne-shtepi-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala