Ja si po vidhen kodet e klientëve nëpër bankomate

Autori:Avdyl Pajaziti

Një mikro-chip i ri po përdoret nga hajdutët për të vjedhur kodet PIN të njerëzve nëpër bankomate.

British Transport Police (BTP) ka publikuar disa fotografi të detajuara të kamerës nanometrike spiune.

Pamjet tregojnë se keqbërësit instalojnë dy pajisje të paligjshme nëpër bankomate, në Sainsbury’s në  Piccadilly station të Mançesterit.

Një kamera e fshehtë, e mbuluar nga ngjyra gri, vendoset mbi tastierë për të lexuar kodet pin të viktimave.

Cashpoint scamCashpoint scamCashpoint scamCashpoint scamCashpoint scam

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ja-si-po-vidhen-kodet-e-klienteve-neper-bankomate/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala