Ja si ‘mërdhihen’ nga të ftohtit në një shkollë në Kosovë (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Megjithëse nuk ka ardhur dimri i ftoftë në Kosovë, në një shkollë të mesme nxënësit ngrohen edhe në këtë mënyrë duke u mbështjellë me qebe që i marrin nga shtëpia, transmeton Botapress

Kjo foto është bërë në shkollën e mesme “12 Maji” në Ratkocë.

Në këtë shkollë mungon ngrohja prandaj nxënësit janë të detyruar të gjejnë alternativa të tjera për ngrohje, transmeton Botapress.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ja-si-merdhihen-nga-te-ftohtit-ne-nje-shkolle-ne-kosove-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala