Ja si i mashtron klientët ETC-ja (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Shpesh herë organizatat për mbrojtjen e të drejtave të konsumatorët, kanë akuzuar kompanitë e ndryshme se po i mashtrojnë dhe po i vjedhin klientët e tyre.

Veriu.info ju sjellë një rast se si rrjeti i super marketeve ETC po i mashtron klientët, me kinse artikuj në lirim.

Në foton e siguruar nga Veriu.info shihet se një sup Maggi në lirim kushton 30 cent, ndërsa në reklamë shkruan se aksioni i lirimit përfshin edhe pagimin e katër supave, ku e pesta vjen gratis.

11722044_10205589681454810_1562966379_n
Mirëpo, shihet se ky është vetëm një mashtrim, pasi që nëse një sup me lirim kushton 30 cent, atëherë pakoja 4+1 supa do të duhej të kushtonte 1.2 euro, e jo 1.53 euro.

Por edhe nëse klienti i paguan supat një nga një, atëherë 5 supa kushtojnë 1.5, e jo 1.53 euro, që në fakt i bie se më shtrenjtë supat kushtojnë në pako se sa veç e veç./Veriu.info/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ja-si-i-mashtron-klientet-etc-ja-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala