Ja si duket burgu ku është dërguar Albin Kurti (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Ish-lideri i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili u arrestua të shtunën, pas manifestimit të mbajtur në sheshin “Zahir Pajaziti” është dërguar në burgun e Sigurisë së Lartë, në Dyz të Podujevës. Telegrafi sjell disa fotografi të realizuara ditë më parë brenda burgut të Sigurisë së Lartë.

Pas caktimit të masës së paraburgimit prej 30 ditëve, Policia e ka shoqëruar Albin Kurtin e Vetëvendosjes drejt burgut më të ri në Kosovë.

Telegrafi sjell disa fotografi të realizuara brenda burgut të Sigurisë së Lartë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ja-si-duket-burgu-ku-eshte-derguar-albin-kurti-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala