Ja si dukeshin dyqanet gjatë viteve të 80-ta (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Për ata që janë nostalgjikë të periudhës së komunizmit, një libër me foto nga amerikani David Hlinsky sjell atmosferën e viteve ’80 pas Perdes së Hekurt.
2B09BE9400000578-3183146-image-m-87_1438541089784
Ai udhëtoi në disa vende si Poloni, Bullgari, Çekosllovaki dhe Bashkimi Sovjetik për të realizuar me mijëra foto, duke u fokusuar kryesisht tek vitrinat e dyqaneve. /Telegrafi/
2B09B90000000578-3183146-image-m-70_14385408845672B09917D00000578-3183146-image-a-67_14385408336712B09825000000578-3183146-image-m-52_1438540306166

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ja-si-dukeshin-dyqanet-gjate-viteve-te-80-ta-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala