Ja si do të jetë iPhone 6S (VIDEO)

Autori:Avdyl Pajaziti

Shtatori është muaji kur përdoruesit e produkteve teknologjike Apple presin risitë e radhës. Ndërsa pritet që të prezantohet modeli i ri i iPhone, i cili mendohet të mbajë siglën 6S, një video e hedhur në rrjet tregon si do të jetë smartfoni më i ri i kompanisë së themeluar nga Steve Jobs.

Risia kryesore pritet të jetë teknologjia Force Touch, e cila është përdorur edhe në Apple Watch e MacBook, një hap përpara në telefonat me prekje, i cili ka të bëjë me nivelin e presionit të ushtruar mbi ekran, për të ekzekutuar komanda në caktuara.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ja-si-do-te-jete-iphone-6s-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala