Ja si do të blihen veturat në vitin 2020 (Video)

Autori:Avdyl Pajaziti

Volvo ka bashkëpunuar me Microsoft-it këto gjashtë muajt e fundit për të testuar pajisjet HoloLens tek makinat. Më saktësisht, këto pajisje teknologjike do të përdoren nga blerësit për të parë me imtësi makinën para se ta blejnë. Në videon e mëposhtme tregohet se si blerësit kanë mundësi të kontrollojnë të gjitha pajisjet e makinës.

Pajisjet HoloLens kanë aq potencial sa të ndryshojnë mënyrën se si ne blejmë makina apo pajisje të tjera elektronike.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ja-si-do-te-blihen-veturat-ne-vitin-2020-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala