Ja shqiptari që ishte i gatshëm të luftoj kundër NATO-s për të mbrojtur Serbinë (Video)

Autori:Gazeta Fjala

“Shiptari që na don”, kështu e quajnë mediumet serbe shqiptarin Agim Beqiri nga Tetova, ish reprezentues i Jugosllavisë në sportin e mundjes dhe oficer i Armatës Popullore Jugosllave (APJ). Epitetin e ka merituar që nga lufta në Vukovar, Kroaci kur luftonte për të mbrojtur Serbinë.

 

Ai sot jeton në Tetovë ndërsa gjatë bombardimeve të NATO-s është paraqitur vullnetar për mbrojtje të Serbisë, por nuk e kanë lëshuar në kufirin eMaqedonisë.

Ai thotë ‘ende kanë mbetur beogradas, si dhe shumë shqiptarë tjerë që nuk guxojnë të pranojnë një gjë të tillë’, shkruajnë mediumet serbe transmeton Lajmpress

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ja-shqiptari-qe-ishte-i-gatshem-te-luftoj-kunder-nato-s-per-te-mbrojtur-serbine-videogazetaexpresse-premte-05-shkurt-2016-0830/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala