Ja sa vdekje janë shënuar nga “selfiet” gjatë vitit 2015

Autori:Avdyl Pajaziti

Faqja “Mashable” ka publikuar statistika rreth rastit të vdekjeve si pasojë e “selfieve”.

Trendi më i fundit i fotografitmit të vetvetes po bëhet tejet i rrezikshëm për vetë jetët e personave.

Raportohet se më 2015 kanë vdekur duke bërë “selfie” 12 persona.

Ata më së shumti kanë vdekur aksidentalisht, duke fotografuar vetveten.

Aq alarmuese është kjo shifër, saqë sipas statistikave rezulton se më tepër njerëz kanë vdekur nga “selfiet” sesa nga ngrënia e peshkaqenit.

Rasti i fundit ishte ai i një burri 66-vjeçar, i cili ndërroi jetë aksidentalisht teksa e fotografonte veten në Tal Mahalin Indian. /Albeu.com/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ja-sa-vdekje-jane-shenuar-nga-selfiet-gjate-vitit-2015/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala