Ja sa fitojnë në një sekond gjigantët e teknologjisë

Autori:Gazeta Fjala

Gjigantët e teknologjisë si “Apple”, “Alphabet”, “Microsoft” apo “Facebook” fitojnë shuma marramendëse në vetëm një sekond.

Këto kompani kanë arritur të kalojnë edhe rivalët më të afërt, kompanitë e naftës, përcjell “Krokodili.com”.
Grafiku i mëposhtëm tregon në kohë reale se sa para fitojnë gjigantët e internetit në vetëm një sekond.

Të gjitha së bashku ato fitojnë më shumë se 2000 dollarë në sekondë, ose mbi 140 mijë dollarë në minut.
Sigurisht, jo të gjitha kompanitë fitojnë njësoj, pasi 50 për qind të këtyre parave i fiton vetëm “Apple”-i.
“Twitter”-i, “Pandora” dhe “Yelp”-i janë në ngjyrë të kuqe, duke qenë se ndodhen në krizë financiare./

Leku-i-teknologjise

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ja-sa-fitojne-ne-nje-sekond-gjigantet-e-teknologjise/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala