Ja pse nuk do të luhet miqësorja Kosovë-Shqipëri

Autori:Avdyl Pajaziti

Miqësorja mes Kosovës dhe Shqipërisë, e programuar për tu luajtur në muajin qershor, nuk do të zhvillohet. Kjo për shkak se drejtuesit e dy federatave nuk duan të përçajnë tifozërinë shqiptare.

Miqësorja nuk ishte zyrtarizuar, por nga të dy federatat ishte thënë se do të luhet në datat e lira të FIFA-s gjatë muajit qershor, shkruan Koha Ditore.

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, konfirmoi se nuk do të ketë miqësore, pa dashur të japë arsyet. Ai këmbëngul se kjo ndeshje nuk ishte e konfirmuar ndaj dhe nuk mund të quhet e anuluar.

“Ne mund të luajmë kur të duam, por tani nuk jemi të interesuar as ne si federatë e as FSHF-ja”, ka thënë Vokrri ditën e djeshme.

Kombëtarja shqiptare ndiqet me shumë interes në Kosovë, madje më shumë se vetë Përfaqësuesja e Kosovës. /albeu.com

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ja-pse-nuk-do-te-luhet-miqesorja-kosove-shqiperi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala