ja pse kjo është rruga më e rrezikshme në botë

Autori:Avdyl Pajaziti

Kjo është një rrugë e cila ndodhet në Spanjën jugore dhe ndryshe njihet si Rruga e Mbretit.

Rruga e Mbretit e fshatit spanjoll El Chorro është cilësuar si rruga më e rrezikshme në botë
Ajo është hapur nga mbreti Alfonso XIII në vitin 192, viti ku dhe fitoi emrin “Rruga e  Mbretit”.

Por pasi shumë njerëz humbën jetën në vitet 1990 dhe 2000, Caminito del Rey u bllokuar dhe nuk lejohej kalimi.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ja-pse-kjo-eshte-rruga-me-e-rrezikshme-ne-bote/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala