Ja një prej punëve më të mira në botë…

Autori:Avdyl Pajaziti

Një sipërmarrës zviceran ka krijuar një kompani që ofron atë çka shumë njerëz mund ta cilësojnë si punën e ëndrrave.

Kristian Mishler, themeluesi i ueb-faqes “HotelQuickly.com”, u ofron përdoruesve pazaret më të mira për hotele në rajonin e Azi-Paqësorit.

Ai e drejton kompaninë vetëm me një laptop, duke kaluar 250 ditë të vitit në udhëtim.

Zvicerani i nxit edhe 100 punonjësit e tij të bëjnë të njëjtën gjë: të punojnë ku dhe kur të duan, mjafton të jenë produktivë dhe të përmbushin objektivat e kërkuara.

“Nëse dikush është produktiv nga mesnata deri në 04:00 të mëngjesit, atëherë duhet lejuar të punojë në ato orë. Apo edhe nëse e realizon objektivin brenda tri ditësh, katër ditët e tjera të javës mund të rrijë pushim e të jetë i freskët për javën tjetër”,- shpjegon Mishler.

Kjo mënyrë të punuari ka sjellë rezultate pozitive, pasi kompania e themeluar në vitin 2012 ka ecur mirë duke arritur marrëveshje me disa investitorë të rëndësishëm aziatikë.

713-620x423

427-620x620

238-620x620

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ja-nje-prej-puneve-me-te-mira-ne-bote/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala