Ja në çfarë kushtesh vuan dënimin “Grupi i Kumanovës” në burgjet e Maqedonisë (FOTO)

Autori:Gazeta Fjala

Të burgosurit në burgjet e Maqedonisë, të cilët po vuajnë dënimet e tyre, jetojnë në kushte të mjerueshme. Dhomat korridoret dhe toaletet janë vende të përshtatshme për përhapjen e mikrobeve dhe të ndonjë sëmundjeje ngjitëse raporton parrotlla.

Në një foto të siguruar nga redaksia e portalit parrotlla, shihet një toalet i burgut, ku grupi i Kumanovës po vuan dënimin e tij, që mori pjesë në luftimet e 9 janarit për të luftuar më shumë për të drejtat e shqiptarëve në Maqedoni.

Burime brenda redaksisë sonë,  deklarojnë se të burgosurit e grupit të Kumanovës janë keqtrajtuar dhe rrahur pas arrestimit gjatë gjithë kohës nga persona të ndryshëm./parrotlla.net/

212756

1142

U12115s099_n

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ja-ne-cfare-kushtesh-vuan-denimin-grupi-i-kumanoves-ne-burgjet-e-maqedonise-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala