Ja mesazhi i VV-së në Kuvend (Foto/Video)

Autori:Avdyl Pajaziti

ë seancën solemne të Kuvendit të Kosovës që po mbahet për nder të vizitës së Komisionarit të BE-së, Johannes Hahn, Lëvizja Vetëvendosje ka zhvilluar një aksion simbolik.

Në momentin kur komisionari Hahn ka marrë fjalën, deputetët e VV-së kanë shpalosur pankartat me mbishkrimin: “A është ndarja etnike vlerë e BE-së” (Is ethnic segregation an EU value?!) dhe “Marrëveshja e padrejtë nuk mund të kalojë” (Unjust agreements shall not pass).

vv

Video Këtu

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ja-mesazhi-i-vv-se-ne-kuvend-fotovideo/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala