Ja marrëveshja që Osmani e Deda kanë propozuar për dalje nga kriza (Dokument)

Autori:Avdyl Pajaziti

Ilir Deda dhe Vjosa Osmani në ambientet e Kuvendit të Kosovës kanë paraqitur një propozim marrëveshje për dalje nga kriza politike të cilin do të ja përcjellin liderëve të partive politike në vend.

Deda dhe Osmani, njëri deputet i VV-së dhe tjetra e LDK-së, kanë thënë se idenë e tyre e kanë përkrahur edhe kolegë të tjerë nga Kuvendi i Kosovës.

Më poshtë marrëveshja pesë pikëshe e propozuar prej tyre.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ja-marreveshja-qe-osmani-e-deda-kane-propozuar-per-dalje-nga-kriza-dokument/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala