Ja kush mbetet pa rrymë të premten

Autori:Avdyl Pajaziti

KEDS-i përmes një komunikate për media, ka bërë të ditur se për shkak të mirëmbajtjes së rrjetit të energjisë elektrike për nesër ditë e premte janë planifikuar këto reduktime.

Sipas kësaj kompanie raportohet se pa energji elektrike do të mbetet Kaçaniku.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Kaçaniku i Vjetër, Stagova, Begraca, Doganaj, Elezaj, Duraj, Rakaj, Mulliri R.Vishi dhe Fusha e Pajtimit.

Shkyçja bëhet me qëllim të realizimit te punimeve të planifikuara nga ana e kontraktorit te KEDS-it , vendosja e shtyllës 10 kV ne LP 10 kV .

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ja-kush-mbetet-pa-rryme-te-premten/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala