Ja kush janë deputetët e PDK-së që e kaluan Specialen

Autori:Avdyl Pajaziti

Xhevahire Izmaku, Fadil Beka dhe Nezir Çoçaj nga PDK-ja kanë ndryshuar mendjen kësaj radhe. Ata ndryshe nga seanca e 26 qershorit që votuan kundër ndryshimeve kushtetuese kësaj radhe i thanë PO themelimit të Gjykatës Speciale.

Izmaku, Beka dhe Çoçaj kanë votuar për ndërsa kundër kanë votuar Raif Qela, Flora Brovina, Nait Hasani, Ganimete Musliu dhe Fadil Demaku. Ndërkaq ka abstenuar Rafet Rama.

Ja si votuan deputetët e Kuvendit:

1,Kadri Veseli PDK,PDK,Yes
2,Enver Hoxhaj PDK,PDK,Yes
3,Elmi Reçica PDK,PDK,Yes
4,Rafet Rama PDK,PDK,Abstain
5,Raif Qela PDK,PDK,No
6,Agim Aliu PDK,PDK,Yes
7,Fadil Beka PDK,PDK,Yes
8,Labinotë Demi-Murtezi PDK,PDK,Yes
9,Sala Berisha-Shala PDK,PDK,Yes
10,Bekim Haxhiu PDK,PDK,Yes
11,Xhavit Haliti PDK,PDK,Yes
12,Ramiz Kelmendi PDK,PDK,Yes
13,Latif Gashi PDK,PDK,Yes
14,Adem Grabovci PDK,PDK,Yes
15,Azem Syla PDK,PDK,Yes
16,Zenun Pajaziti PDK,PDK,Yes
17,Agim Çeku PDK,PDK,Yes
18,Naim Fetahu PDK,PDK,Yes
20,Besim Beqaj PDK,PDK,Yes
21,Nezir Çoçaj PDK,PDK,Yes
22,Gëzim Kelmendi Pa Gr,Pa Gr,Yes
23,Rrustem Mustafa PDK,PDK,Yes
24,Mexhide Mjaku-Topalli PDK,PDK,Yes
25,Flora Brovina PDK,PDK,No
26,Blerta Deliu-Kodra PDK,PDK,Yes
27,Selvije Halimi PDK,PDK,Yes
28,Margarita Kadriu-Ukelli Pa Gr,Pa Gr,Yes
29,Xhevahire Izmaku PDK,PDK,Yes
30,Luljeta Veselaj-Gutaj PDK,PDK,Yes
31,Safete Hadërgjonaj PDK,PDK,Yes
32,Ganimete Musliu PDK,PDK,No
33,Nait Hasani PDK,PDK,No
34,Shaip Muja Pa Gr,Pa Gr,Yes
35,Fadil Demaku PDK,PDK,No
36,Hajdar Beqa PDK,PDK,Yes
37,Salihe Mustafa PDK,PDK,Yes
38,Vjosa Osmani LDK,LDK,Yes
39,Teuta Rugova LDK,LDK,Yes
40,Anton Çuni LDK,LDK,Yes
41,Ismet Beqiri LDK,LDK,Yes
42,Nuredin Ibishi LDK,LDK,Yes
43,Arben Gashi LDK,LDK,Yes
44,Sabri Hamiti LDK,LDK,Yes
45,Armend Zemaj LDK,LDK,Yes
46,Njomza Emini LDK,LDK,Yes
47,Naser Osmani LDK,LDK,Yes
48,Lirije Kajtazi LDK,LDK,Yes
49,Hatim Baxhaku LDK,LDK,Yes
50,Shpejtim Bulliqi LDK,LDK,Yes
51,Muhamet Mustafa LDK,LDK,Yes
52,Fatmir Rexhepi LDK,LDK,Yes
53,Sadri Ferati LDK,LDK,Yes
54,Ali Sadriu LDK,LDK,Yes
55,Adem Salihaj LDK,LDK,Yes
56,Blerim Grainca LDK,LDK,Yes
57,Agim Ademaj LDK,LDK,Yes
58,Salih Morina LDK,LDK,Yes
59,Alma Lama LDK,LDK,Yes
60,Besa Gaxherri LDK,LDK,Yes
61,Teuta Sahatqija LDK,LDK,Yes
62,Doruntinë Maloku LDK,LDK,Yes
63,Veton Berisha LDK,LDK,Yes
64,Etem Arifi LDK,LDK,Yes
65,Murat Hoxha LDK,LDK,Yes
66,Agim Kikaj LDK,LDK,Yes
67,Bardhyl Meta LDK,LDK,Yes
68,Milazim Haliti LDK,LDK,Yes
69,Synavere Rysha LDK,LDK,Yes
91,Blerim Shala Pa Gr,Pa Gr,Yes
96,Melihate Tërmkolli LDK,LDK,Yes
97,Milena Milicevic SL,SL,Yes
98,Bojan Mitic SL,SL,Yes
99,Serdjan Popovic SL,SL,Yes
100,Slavko Simic SL,SL,Yes
101,Slobodan Petrovic SL,SL,Yes
102,Sasa Milosavljevic SL,SL,Yes
103,Milka Vuletic SL,SL,Yes
104,Jasmina Zivkovic SL,SL,Yes
105,Jelena Bontic SL,SL,Yes
106,Adem Hodza SL,SL,Yes
113,Mufera Serbica-Sinik 6+,6+,Yes
114,Duda Balje 6+,6+,Yes
115,Danush Ademi 6+,6+,Yes
116,Kujtim Paçaku 6+,6+,Yes
117,Fikrim Damka 6+,6+,Yes
118,Cerim Bajrami 6+,6+,Yes
119,Nenad Rasic Pa Gr,Pa Gr,Yes
120,Emilija Redzepi PDK,PDK,Yes

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ja-kush-jane-deputetet-e-pdk-se-qe-e-kaluan-specialen/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala