Ja kush i uzurpoi 31 shtëpi në Prishtinë (Dokument)

Autori:Avdyl Pajaziti

Janë 31 shtëpi të ndërmarrjes “IMN Kosova” që janë  shfrytëzuar tani e shumë vite nga disa persona.

Në fakt këto shtëpi, sipas një dukumenti që e posedon gazeta janë  shfrytezuar nga viti 2001.

Këto objekte banimi janë të ndërtuara në Prishtinë.

Në një listë të siguruar nga Gazeta Fjala shihen me emra e mbiemra ata që po i shfrytëzojnë këto prona. Përveç tjerash, këto shtëpi kanë në vetë edhe nga një oborr.

Ndaj krejt këtyre personave që i kanë  shfrytëzuar ato, Agjencia e Privatizimit ka ngritur padi. /Gazeta Fjala/.

Kjo është lista e plotë:

Capture

cp2

1

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ja-kush-i-uzurpoi-31-shtepi-ne-prishtine-dokument/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala