Ja kush e krijo Instagram

Autori:Avdyl Pajaziti

Instagram është njëri ndër aplikacionet që është i pranishëm pothuajse në çdo telefon të mençur. Si rrjeti social që flet vetëm me fotografi dhe video, Instagram  është aplikacioni që ka ndryshuar mënyrën se si jetojnë njerëzit sot. Kjo pasi shumë prej tyre, as nuk hanë pa publikuar së pari një fotografi të pjatës së tyre në Instagram.

Aplikacioni Instagram, është krijuar nga dy shokë: Kevin Systrom dhe Mike Krieger, në tetor të vitit 2010. Vetëm pas dy vjetësh Instagram kishte filluar të bënte bujë me 100 milionë përdorues aktivë, për t’i trefishuar më pas në dhjetor të vitit 2014, ku numri i njerëzve që kishin Instagram shkoi deri në 300 milionë. /albeu.com/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ja-kush-e-krijo-instagram/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala