Ja kë e imitoi VV-ja për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend (Video)

Autori:Avdyl Pajaziti

U tha se veprimi i Vetëvendosjes për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës në seancën e fundit ishte akt i paprecedent, por duket se ky akt është kopjuar nga një ngjarje e ngjashme që ka ndodhur para 4 vitesh në Kore të Jugut.
Ishte raportuar se në Parlamentin Koreano-jugor gazin lotsjellës e kishte hedhur një deputet i opozitës, derisa dëshironte të pengonte ratifikimin e një marrëveshje me SHBA-në, transmeton Veriu.info.

Ky akt i ndodhur në Kore të Jugut, duket se i ka pëlqyer ish liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, i cili e ka praktikuar në Kuvendin e Kosovës.

Veprimi i Kurtit u kritikua nga të gjithë, përveç opozitës. U quajt i pashembullt dhe u kritikua edhe nga shoqëria civile dhe nga përfaqësuesit e bashkësisë ndërkombëtare në Prishtinë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ja-ke-e-imitoi-vv-ja-per-hedhjen-e-gazit-lotsjelles-ne-kuvend-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala