Ja cilët janë problemet e para të iPhone 6S

Autori:Avdyl Pajaziti

Përdoruesit e iPhone 6S kanë bërë dhe kritikat e tyre të para lidhur me problemet që ka filluar të shfaqë ky model. Përdoruesit janë ankuar në forumet e Apple se telefoni i tyre i ri fiket papritur, edhe nëse janë të furnizuar me energji.

Përveç telefonave të rinj iPhone 6s dhe iPhone 6s Plus, edhe telefonat e vjetër të Apple-it thuhet se kanë të njëjtin problem. Ky problem po ndodh për shkak të një virusi në softëer që ka prekur sistemin iOS 9.0.1, i cili u realizua javën e kaluar.

Apple realizoi përditësimin më të fundit, iOS 9.0.2, para dy ditësh. Ky version i ri sjell disa rregullime të problemeve, por problemi me fikjen e telefonit si duket nuk është zgjidhur akoma.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ja-cilet-jane-problemet-e-para-te-iphone-6s/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala