Ja cilat profesione kërkohen në Gjermani

Autori:Avdyl Pajaziti

Kjo është një listë e zonave në të cilat punësimi lejon qytetarët e vendeve jashtë Bashkimit Evropian.

Lista duket kështu:

Teknika e Automatizimit

Mekatronika

Ndërtimi i energjisë elektrike

Elektroteknika
Ujësjellës
Pajisje hidraulike
Sanitari, ngrohje dhe pajisje për pastrimin e ajrit
Teknika për ftohje
Mbikëqyrja në fushën e hidraulikës, sanitarisë, ngrohje dhe ajer te kondicionuar
Funksionimi teknik i hekurudhave
Mbikëqyrja dhe mirëmbajtja e infrastrukturës hekurudhore
Shoferët
Mjekë
Asistentë kirurgjik dhe teknikë mjekësor
Kujdesi për të moshuarit
Ortopedi dhe teknika e rehabilitimit

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ja-cilat-profesione-kerkohen-ne-gjermani/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala