Ja cila është pesha ideale sipas gjatësisë

Autori:Avdyl Pajaziti

Rezultatet bazohen ne këtë lloj formule: (Gjatësia juaj –

100) – (10% x (Gjatësi – 100) = Pesha

1­ Nese jeni e gjate 1.50cm, pesha juaj ideale = 45.0 kg.

2 ­Nese jeni e gjate 1.51cm, pesha juaj ideale = 45.9 kg.

3­ Nese jeni e gjate 1.52cm, pesha juaj ideale = 46.8 kg.

4­ Nese jeni e gjate 1.53cm, pesha juaj ideale = 47.7 kg.

5­ Nese jeni e gjate 1.54cm, pesha juaj ideale = 48.6 kg.

6­ Nese jeni e gjate 1.55cm, pesha juaj ideale = 49.5 kg.

7­ Nese jeni e gjate 1.56cm, pesha juaj ideale = 50.4 kg.

8­ Nese jeni e gjate 1.57cm, pesha juaj ideale = 51.3 kg.

9­ Nese jeni e gjate 1.58cm, pesha juaj ideale = 52.2 kg.

10­ Nese jeni e gjate 1.59 cm, pesha juaj ideale = 53.1 kg.

11­ Nese jeni e gjate 1.60cm, pesha juaj ideale = 54.0kg.

12­ Nese jeni e gjate 1.61cm, pesha juaj ideale = 54.9 kg.

13­ Nese jeni e gjate 1.62cm, pesha juaj ideale = 55.8 kg.

14­ Nese jeni e gjate 1.63cm, pesha juaj ideale = 56.7 kg.

15­ Nese jeni e gjate 1.64cm, pesha juaj ideale =57.6 kg.

16= Nese jeni e gjate 1.65cm, pesha juaj ideale = 58.5 kg.

17­ Nese jeni e gjate 1.66cm, pesha juaj ideale = 59.4 Kg.

18­ Nese jeni e gjate 1.67cm, pesha juaj ideale = 60.3 kg.

19­ Nese jeni e gjate 1.68cm, pesha juaj ideale = 61.2 kg.

20 Nese jeni e gjate 1.69cm, pesha juaj ideale = 62.1 kg.

21­ Nese jeni e gjate 1.70cm, pesha juaj ideale = 62.9 kg.

22­ Nese jeni e gjate 1.71cm, pesha juaj ideale = 63.9 kg.

23­ Nese jeni e gjate 1.72cm, pesha juaj ideale = 64.8 kg.

24­ Nese jeni e gjate 1.73cm, pesha juaj ideale = 65.7 kg.

25­ Nese jeni e gjate 1.74cm, pesha juaj ideale = 66.6 kg.

26 ­Nese jeni e gjate 1.75cm, pesha juaj ideale = 67.5 kg.

27­ Nese jeni e gjate 1.76cm, pesha juaj ideale = 68.4 kg.

28­ Nese jeni e gjate 1.77cm, pesha juaj ideale = 69.3 kg.

29­ Nese jeni e gjate 1.78cm, pesha juaj ideale = 70.2 kg.

30 ­Nese jeni e gjate 1.79cm, pesha juaj ideale = 71.1 kg.

31­ Nese jeni e gjate 1.80cm, pesha juaj ideale = 71.9 kg.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ja-cila-eshte-pesha-ideale-sipas-gjatesise/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala