Ja çfarë mund të bësh mbi makiato (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Ky po kthehet gjithmonë e në trend në mbarë botën.

Banakierë të talentuar ‘vizatojnë’ imazhe të bukura mbi tasin e kafesë me qumësht.

Kampioni në këtë fushë është Seongwon Cha, nga Melburni i Australisë.

Shihni disa prej imazheve të krijuara nga ai mbi filxhan.

Brought to life: Melbourne barista Seongwon Cha has created incredible rainbow latte art designsRainbow art: The trend is sweeping social media as baristas use food dye to give their coffee a colourful boostTaste the rainbow: The intricate designs have been called 'too cute to drink' by someToo good to be true: Seongwon shared a photo of his incredible design to Instagram and said: 'don't worry it's not for consuming'Green with envy: One incredible design used green and pink dye to create two bear-like creaturesIn bloom: Pink dye brought this cherry blossom latte art to lifeColour of love: Pink and purple dyes gave this traditional heart designs a colourful twistBirds of a feather: One barista designed a colourful peacock using blues and greenTouch of colour: 'It looks like a painting! A delicious painting,' one person wrote'Too cute to drink': This adorable creature was made even more so with the addition of a pink tongue and blue pom-poms

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ja-cfare-mund-te-besh-mbi-makiato-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala