Ivanoviqit i zgjatet paraburgimi edhe për dy muaj

Autori:Zekirja Shabani

Gjykata Themelore në Mitrovicë sot ka marrë vendim që liderit të Iniciativës qytetare SDP (Srbija, Demokracija, Pravda – Serbia, Demokracia, Drejtësia ) Oliver Ivanoviq t’i zgjatet paraburgimi edhe për dy muaj.

Oliver Ivanoviq akuzohet nga EULEX për krime lufte ndaj civilëve shqiptarë në vitin 199 dhe në vitin 2000.

Bashkë me Ivanoviqin akuzohet edhe koloneli i policisë së MPB-së së Serbisë Dragolub Delibashiq, transmeton koha.net.

Gjykata hodhi poshtë mocionet për ndërprerjen e paraburgimit të paraqitura nga avokati mbrojtës i të pandehurve dhe i ka zgjatur masat e tha edhe për dy muaj, përkatësisht deri më 6 tetor 2015.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ivanoviqit-i-zgjatet-paraburgimi-edhe-per-dy-muaj/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala